ΑΣΤΕΡΑΣ και ΠΑΣ Γιάννινα κοντράρονται στους "Ζωσιμάδες" με στόχο ένα αποφασιστικό βήμα παραμονής στη Super League! Παρακολουθήστε την ροή της αναμέτρησης ζωντανά στο a-s.

ΠΑΣ Γιάννινα ΑΣΤΕΡΑΣ

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΣΤΕΡΑΣ 0-0

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Μιχαήλ Ν., Μιχαήλ Α., Σκόνδρας, Κάργας, Κάστρο, Σεργκελασβίλι, Νικολιάς, Πάντελιτς, Κρίζμαν, Μάνος, Μπουκουβάλας

ΑΣΤΕΡΑΣ (Παράσχος): Αθανασιάδης, Μαρτίνεζ, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μπέλοκ, Μανιάς, Τσιλιανίδης

Τέλος στο ματς! Σημαντικό βαθμό πήρε ο ΑΣΤΕΡΑΣ στα Γιάννενα. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, η συνέχεια στο a-s! Καλό βράδυ σε όλους

94' Σουτ του Ιγκλέσιας, λίγο άουτ

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, κίτρινη στον Κάργα για μαρκάρισμα στον Ιγκλέσιας, υπάρχει διακοπή στο ματς

88' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα, ο Βλάχος αντικαθιστά τον Τσιλιανίδη

80' Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο για φάουλ στον Μπαπτίστ που είναι σε καλό σημείο

78' Μπαπτίστ αντί Κάστρο

77' Φοβερή επέμβαση του Αθανασιάδη σε σουτ του Μάνου

76' Υπέροχη ενέργεια του Τασουλή από τα αριστερά, που έδωσε στον Ιγκλέσιας. Εκείνος σε πρώτο χρόνο το σουτ, εκπληκτική επέμβαση του Μιχαήλ

74' Μέσα ο Αθανασιάδης, έξω ο Κρίζμαν

72' Από μια κίτρινη σε Παμλίδη και Ορτέγκα

70' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ που πιέζει στα τελευταία λεπτά, ο Ιγκλέσιας πήρε την κεφαλιά άουτ

68' Μέσα ο Τασουλής έξω ο Μπελόκ για τον ΑΣΤΕΡΑ

61' Παμλίδης αντί Νικολιά για τον ΠΑΣ, σουτ του Αραβίδη στα σώματα

60' Γυριστό του Μάνου, και πάλι ο Αθανασιάδης σε τρομερή επέμβαση

58' Τρομερή επέμβαση Αθανσιάδη σε προσπάθεια του Μάνου. Κόρνερ για τον ΠΑΣ

55' Κίτρινη στον Μιχαήλ για φάουλ στον Αραβίδη

52' Επέλαση του Κώτσιρα από τα δεξιά, η μπάλα κόρνερ. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι παίκτες του ΑΣΤΕΡΑ για χέρι του Σεργκελασβίλι

50' Ο ΑΣΤΕΡΑΣ από το κόρνερ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ. Κίτρινη στον Πασαλίδη

48' Σλάλομ του Ιγκλέσιας ο οποίος από πλάγια θέση σουτάρει και βλέπει τον Μιχαήλ να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ. Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ

47' Ο Κρίζμαν σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ

Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου

Στον αγωνιστικό χώρο και πάλι οι δύο ομάδες

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο χωρίς τέρματα. Ο ΠΑΣ έχει την κυριαρχία ωστόσο τη μεγάλη φάση την είχε ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο 21ο λεπτό με τον Τσιλιανίδη. Σε λίγο και πάλι μαζί σας

45' Δύο θα είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου

40' Σουτ του Σεργκελασβίλι, δεν ανησυχεί ο Αθανασιάδης

39' Ξεκίνησε βροχή στους Ζωσιμάδες

32' Ωραίο σουτ του Τσιλιανίδη, λίγο άουτ

27' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΣΤΕΡΑ, ο Μανιάς δεν μπορεί να συνεχίσει στη θέση του ο Αραβίδης

21' Όμορφη συνεργασία των παικτών του ΑΣΤΕΡΑ με τελικό αποδέκτη τον Τσιλιανίδη ο οποίος εκτέλεσε σε πρώτο χρόνο, με τα πόδια η επέμβαση του Μιχαήλ

13' Από εκτέλεση φάουλ του Σεργκελασβίλι ο Κάργας έπιασε την κεφαλιά, εύκολα ο Αθανασιάδης

10' Σέντρα του Μπουκουβάλα, σε κόρνερ η άμυνα του ΑΣΤΕΡΑ

08' Αρκετές οι μάχες στο κέντρο αφού η διάταξη είναι 3-5-2 και για τις 2 ομάδες

04' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, το παραχωρεί ο Ιγκλέσιας

Ξεκίνημα στο ματς

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ στη σέντρα!

Με την πορτοκαλί εμφάνιση ο ΑΣΤΕΡΑΣ, με την παραδοσιακή γαλάζια ο ΠΑΣ

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο  Ιωάννης Παπαδόπουλος με βοηθούς τους Δημητριάδη και Πάτρα ενώ  4ος είναι ο Τζήλος

Στον πάγκο του ΑΣΤΕΡΑ: Παπαδόπουλος, Αραβίδης, Φερνάντεζ, Βλάχος, Ρόλε, Τασουλής, Δουβίκας

Στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Βιντάλ, Γιάκος, Αθανασιάδης, Παμλίδης, Μπατίστ

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Μιχαήλ Ν., Μιχαήλ Α., Σκόνδρας, Κάργας, Κάστρο, Σεργκελασβίλι, Νικολιάς, Πάντελιτς, Κρίζμαν, Μάνος, Μπουκουβάλας

ΑΣΤΕΡΑΣ (Παράσχος): Αθανασιάδης, Μαρτίνεζ, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μπέλοκ, Μανιάς, Τσιλιανίδης

Ας περάσουμε στις συνθέσεις των 2 ομάδων

Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάει ο αγώνας με το γήπεδο των Ιωαννίνων να έχει αρκετό κόσμο.

Υπενθυμίζουμε πως στις 19:00 διεξάγονται όλοι οι αγώνες της Super League με τις μάχες της παραμονής αλλά και αυτή της 4ης θέσης να κλέβουν την παράσταση

Οι δύο ομάδες ψάχνουν την νίκη για τον ίδιο λόγο, για να ξεμπλέξουν από τα σενάρια υποβιβασμού

Καλησπέρα σας από το a-s! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα