LIVE: ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΕΛ 5-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ υποδέχεται την ΑΕΛ για τον δεύτερο αγώνα της φάσης των "16" του Κυπέλλου Ελλάδος. Παρακολουθήστε την ροή της αναμέτρησης ζωντανά στο a-s.

ΑΣΤΕΡΑΣΟλυμπιακός

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΕΛ: 5-3 (2-3)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!! Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ "8" ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ.

87' Ο Φερνάντεθ αφήνει τη θέση του στον Μπελόκ.

Με αυτό το σκορ την πρόκριση την παίρνει ο ΑΣΤΕΡΑΣ!

85' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 5-3 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ με τον Φερνάντεθ! Υπέροχο τέρμα από τον Ισπανό.

80' Κόρνερ για τον Αστέρα.

79' Στη θέση του Τριανταφυλλόπουλου ο Δουβίκας και ο Γκόλιας αντί του Ακόστα.

78' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-3 ο Αστέρας. Με διαγώνιο μακρινό σουτ ο Νίκος Καλτσάς πετυχαίνει το 4-3.

75' Τούμπα στο παιχνίδι. Η ΑΕΛ πετυχαίνει και τρίτο τέρμα στην αναμέτρηση. Ο Ζίσιτς από φάουλ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και εν συνεχεία κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

73' Ωραία σέντρα του Μουνάφο στον Φερνάντεθ, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ από απόσταση βολής.

72' Διαγώνιο σουτ του Κώτσιρα η μπάλα άουτ.

11 τελικές για τον Αστέρα 4 για την ΑΕΛ.

67' Φάουλ του Μιλιοσάβιεβιτς στον Βαλιέντε, ο οποίος έχει ήδη κίτρινη κάρτα. Ο Ιγκλέσιας από τον πάγκο διαμαρτυρήθηκε για την απόφαση του Σιδηρόπουλου να μη τον αποβάλλει, με αποτέλεσμα να δεχθεί αυτός την κίτρινη κάρτα.

- Με αυτό το σκορ πάμε παράταση.

64' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ζίβκοβιτς στη θέση του Γιακιμόφσκι.

59' Άμεση απάντηση από την ΑΕΛ. Μετά από σέντρα του Καρανίκα, ο Σικάβκα πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και πετυχαίνει το 3-2.

58' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Μετά από κόρνερ ο Μανιάς έσπασε με κεφαλιά στον Βαλιέντε που ήταν στο δεύτερο δοκάρι κι αυτός με τον ίδιο τρόπο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.

57' Πρώτη αλλαγή για τους Αρκάδες. Ο Τσιλιανίδης αφήνει τη θέση του στον Βλάχο.

54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ με ωραία ντρίπλα πέρασε τους Ζίσιτς και Καρανίκα, όμως ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα.

53' Μειώνει στο σκορ η ΑΕΛ. Μετά από προσωπική ενέργεια του Ντέλετιτς ο Ακόστα έγινε κάτοχος της μπάλας και με κοντινό πλασέ νίκησε τον Αθανασιάδη για το 2-1.

51' Κάθετη πάσα από τον Φερνάντεθ για τον Μανιά, με τον επιθετικό του Αστέρα να μην προλαβαίνει να γίνει κάτοχος της μπάλας.

50' Κόρνερ για την ΑΕΛ.

46' Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο για την ΑΕΛ. Ο Ντέλετιτς έκανε το σουτ, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ.

-Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ.  Ο Νούνιτς στη θέση του Στετσέροβιτς.

46' Ολα έτοιμα για την επανέναρξη της αναμέτρησης.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43' Κοντά στο 3-0 ο Αστέρας. Μετά από ωραίο passing game ο Φερνάντεθ έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας, κάνοντας το σουτ με την μπάλα να περνάει εκτός ορίων σε κόρνερ.

40' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Αστέρας πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο. Ο Ορτέγκα πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τη βοήθεια του δοκαριού.

39' Κοντινό σουτ από τον Γιάννη Κώτσιρα, κόρνερ για τον Αστέρα.

38' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για μαρκάρισμα στον Ακόστα.

37' Σουτ του Μουνάφο η μπάλα άουτ.

30' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα της ΑΕΛ.

65%-35% η κατοχή της μπάλας.

26' Συνεχίζει να έχει την κατοχή ο Αστέρας

20' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης με ωραία κάθετη έβγαλε τετ-α-τετ τον Φερνάντεθ με τον τελευταίο να νικιέται από τον Κρίστισον.

15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς από την μεγάλη περιοχή πήρε την κεφαλιά με τους αμυντικούς της ΑΕΛ να απομακρύνουν σε κόρνερ.

12' Σουτ του Φερνάντεθ, η μπάλα άουτ.

10' Περισσότερη πίεση από τους ποδοσφαιριστές του ζητάει ο Γιώργος Παράσχος

- Μετά από ωραία σέντρα του Καλτσά από την δεξιά πτέρυγα, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα μετά από κεφαλιά του αμυντικού της ΑΕΛ, Ζίζιτς.

06' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Αστέρας ανοίγει το σκορ!

03' Πιο επιθετικά έχει μπει ο Αστέρας, που κυνηγάει το γρήγορο γκολ.

02' Η ΑΕΛ είναι αυτή που έχει την κατοχή της μπάλας σ' αυτά τα πρώτα λεπτά.

01' Σέντρα στην αναμέτρηση

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Βλάχος, Χριστόπουλος, Μπελόκ, Ρόλε, Δουβίκας,

ΑΕΛ (Φέστα): Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόφσκι, Σικάφκα, Καρανίκας, Ακόστα, Σεσέροβιτς, Γκοίκοβιτς, Ζίζιτς, Φατιόν

ΑΣΤΕΡΑΣ (Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Μαρτίνεζ, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Βαλιέντε, Φερνάντεζ, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς

Ας περάσουμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σιδηρόπουλος με βοηθούς τους τους Κωσταρά (Αιτ/νίας) και Δημητριάδη (Μακεδονίας).

Στο ματς του Κυπέλλου θέλουν να ξεκινήσουν την αντεπίθεσή τους στον ΑΣΤΕΡΑ καθώς οι κιτρινομπλέ μετρούν 3 σερί ήττες.

H ΑΕΛ θέλει να υπερασπιστεί την νίκη της και παίζει για 2 αποτελέσματα.

Στους Αρκάδες αρκεί η νίκη για να προκριθούν στους "8".

Στο πρώτο παιχνίδι, η ΑΕΛ επικράτησε του ΑΣΤΕΡΑ με 3-2.

Καλησπέρας από το a-s! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στην ΑΕΛ για το Κύπελλο Ελλάδος.