ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΑΣ Γιάννινα: 1-0 Tο live της αναμέτρησης

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 13η αγωνιστική της Super League. Παρακολουθήστε την ροή της αναμέτρησης ζωντανά στο a-s.

AΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΑΣ Γιάννινα: 1-0

Τέλος στο ματς! Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον ΑΣΤΕΡΑ

92' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο Μπελόκ στη θέση του Μανιά

Σέντρα του Καλτσά, ο Μαρκ Φερνάτεθ από κοντά γράφει το 1-0

89' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ! Με τον Μαρκ Φερνάντεθ

88΄Μυστακίδης αντί Ξύδα για τον ΠΑΣ Γιάννινα

88' Ο Δουβίκας πετυχαίνει γκολ το οποίο ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ

85' Δουβίκας αντί Βλάχου για τον ΑΣΤΕΡΑ

84' Σουτ του Παμλίδη, άουτ η μπάλα

82' Ο Σκόνδρας στη θέση του Σιόντη

76' Τεράστια επέμβαση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Κριζμάν

71' Φοβερή κούρσα του Νικολιά, σκληρό φάουλ του Πασαλίδη και κίτρινη κάρτα

70' Καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ. Ο Καλτσάς εκτέλεσε κόρνερ ο Μαρκ Φερνάντεθ πήρε την κεφαλιά, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Βελλίδη η μπάλα

68' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ

65' Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ, ο Κώτσιρας βγήκε σε θέση τετ-α-τετ έκανε ένα πλασέ όμως η μπάλα πέρασε άουτ

63' Παμλίδης στη θέση του Γιάκου

62' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ από τα δεξιά, σουτ του Ορτέγκα αρκετά άουτ

60' Έχει ανεβάσει στροφές ο ΑΣΤΕΡΑΣ, που ψάχνει το γκολ. Στη θέση του Κυριακόπουλου πέρασε ο Μαρκ Φερνάντεθ

54' Προβολή του Κώτσιρα πριν ο Αθανασιάδης γίνει επικίνδυνος σε κόρνερ έδιωξε ο αμυντικός του ΑΣΤΕΡΑ

51' Σουτ του Κυριακόπουλου σε κόρνερ ο Βελλίδης

49' Αγγίζει το γκολ ο ΑΣΤΕΡΑΣ. Σουτ του Μανιά από πλάγια και δεξιά, λίγο άουτ η μπάλα

47' Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο. Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κίτρινη στον Βαλεντίνο Βλάχο

45' Κίτρινη στον Τζημόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Κυριακόπουλο, και λήξη ημιχρόνου

43' Αδύναμη κεφαλιά του Μανιά, εύκολα ο Βελλίδης

41' Φοβερή επέμβαση του Παπαδόπουλου σε τετ-α-τετ του Αθανασιάδη με το σώμα

40' Κακός ρυθμός στο ματς, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης και τον ΑΣΤΕΡΑ να μην μπορεί να αναπτυχθεί εύκολα

26' Σουτ του Κυρακόπουλου, δεν ανησύχησε ο Βελλίδης

17' Σουτ του Κριζμάν εντός περιοχής, λίγο άουτ. Νωθρό ξεκίνημα για τον Αστέρα

14' Ακόμα μια καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Ο Νικολιάς από τα δεξιά έκανε την κούρσα και έβγαλε σέντρα στην περιοχή του Αστέρα με τον Κριζμάν όμως να βρίσκει την πλάτη του Αθανασιάδη με το σουτ που επιχείρησε

08' Τεράστια επέμβαση του Παπαδόπουλου! Ο Τζημόπουλος έκανε χαμηλή σέντρα και ο Κριζμάν βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ του ΑΣΤΕΡΑ με τον τελευταίο να διώχνει σε κόρνερ

06' Με την παραδοσιακή κιτρινομπλέ εμφάνιση ο ΑΣΤΕΡΑΣ, με τα άσπρα ο ΠΑΣ

03' Πρώτη τελική στο παιχνίδι. Μακρινό σουτ του Κώτσιρα πέρασε άουτ η μπάλα

Ξεκίνημα στην Τρίπολη!

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Κομίνης με βοηθούς τους Παπαδάκη και Καραγκιζόπουλο ενώ 4ος είναι ο Φωτιάς

ΠΑΣ (Πετράκης): Βελλίδης, Νικολιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Γιάκος, Μπουκουβάλας, Κριζμάν, Ξυδάς, Σιόντης, Αθανασιάδης

ΑΣΤΕΡΑΣ (Παράσχος): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μαρτίνεζ, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τόνσο, Καλτσάς, Μανιάς

Πάμε στις συνθέσεις των 2 ομάδων

Από την άλλη οι Γιαννιώτες έχουν έναν βαθμό λιγότερο και βρίσκονται στην 13η θέση της βαθμολογίας, ενώ προέρχονται από εντός έδρας ισοπαλία με τον ΟΦΗ

Οι Αρκάδες προέρχονται από 2 συνεχόμενες νίκες, με τελευταία αυτή απέναντι στον Λεβαδειακό εκτός έδρας με 2-0 και βρίσκονται στην 11η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα