Aτρόμητος - ΑΣΤΕΡΑΣ: 3-2 το live της αναμέτρησης

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League. Παρακολουθήστε ζωντανά τη ροή της αναμέτρησης στο a-s.

Ατρόμητος ΑΣΤΕΡΑΣ

Ατρόμητος - ΑΣΤΕΡΑΣ: 3-2 (Κουλούρης 42' πεν., 88', Μουνάφο αυτ 61') (57' Βαλιέντε, 65' Μανιάς)

ΑΣΤΕΡΑΣ (Παντελίδης):  Αθανασιάδης, Βλάχος, Ορτένγκα, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε (Ιγκλέσιας 69'), Μουνάφο, Καλτσάς, Τσιλιανίδης (Φερνάντεζ 46'), Τόνσο, Μανιάς (Μπελόκ 87')

Ατρόμητος (Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Γιαννούλης, Χατζηισαίας, Ρισβάνης, Μπουσούλατζιτς, Μάντσον, Ουγκράι (Κωτσόπουλος 81'), Μπρούνο (Ούμπιδες 81'), Βασιλακάκης (Μούγιακιτς 64') , Κουλούρης

Τέλος στο ματς! Νίκη για τον Ατρόμητο με 3-2 σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Η συνέχεια του ρεπορτάζ στο a-s. Καλό βράδυ σε όλους.

90' Με δέκα ο Ατρόμητος, δεύτερη κίτρινη στον Μάντσον, 5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, σουτ του Μουνάφο μέσα από την περιοχή λίγο άουτ.

Ο Ούμπιδες εκτέλεσε φάουλ, ο Αθανασιάδης ακούμπησε τη μπάλα, η οποία κατέληξε στο δοκάρι. Ο Χατζηϊσαΐας στην επαναφορά έκανε την κεφαλιά και ο Κουλούρης με κοντινή κεφαλιά σκόραρε, ενώ στην προσπάθειά του ο Τριανταφυλόπουλος να διώξει, βρήκε στο πρόσωπο τον Κουλούρη.

88' Γκολ για τον Ατρόμητο!

87' Ο Μπελόκ στη θέση του Μανιά, με τον Τόνσο μόνο προωθημένο ο ΑΣΤΕΡΑΣ.

86' Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο. Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τον Ατρόμητο.

81' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος αντί του Ουγκράι και ο Ουμπίδες αντί του Μπρούνο.

80' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ. Ο Μανιάς βρέθηκε απέναντι στον Μέγιερι, στα πόδια του το πλασέ του επιθετικού του ΑΣΤΕΡΑ.

77' Κίτρινη στον Καλτσά, φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο από τα αριστερά.

74΄Κίτρινη στον Μάντσον για φάουλ στον Τόνσο που ήθελε να ξεδιπλώσει αντεπίθεση για τον ΑΣΤΕΡΑ.

71' Κίτρινη στον Μουνάφο για μαρκάρισμα στον Μούγιακιτς.

69' Στη θέση του Βαλιέντε πέρασε ο Ιγκλέσιας.

68' Καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ! Σουτ του Μουνάφο έξω από την περιοχή λίγο άουτ η μπάλα.

Ο Καλτσάς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τόνσο έπιασε γυριστή κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Μανιά ο οποίος με νέα κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, σκόραρε.

65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!

64' Στη θέση του Βασιλακάκη ο Μούγιακιτς.

63' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ με το Μανιά να μην μπορεί εξ' επαφής να νικήσει τον Μέγιερι που διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ.

61' Γκολ για τον Ατρόμητο! Αυτογκόλ του Μουνάφο στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Ουγκράι.

60' Κερδίζει φάουλ έξω από την περιοχή ο Μπουσούλαντζιτς από τον Φερνάντεζ.

"Φωτοβολίδα" του Βαλιέντε έξω από την περιοχή έπειτα από σέντρα του Φερνάντεζ που απομάκρυναν οι γηπεδούχοι!

57΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!

55' Σέντρα του Τόνσο, απομάκρυνε εύκολα η άμυνα των γηπεδούχων. Παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο ΑΣΤΕΡΑΣ.

50' Σωτήρια επέμβαση του Πασαλίδη με ψαλιδάκι σε γύρισμα του Ουγκράι μέσα από την περιοχή.

49' Κυκλοφορούν τη μπάλα στα πρώτα του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι.

Ολα έτοιμα για το ξεκίνημα στο 2ο ημίχρονο. Μια αλλαγή για τους Αρκάδες, στη θέση του Τσιλιανίδη πέρασε ο Φερνάντεζ.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Σε λίγο και πάλι μαζί σας.

45' Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Τόνσο για τον ΑΣΤΕΡΑ. Απέναντι από τον Μέγιερι βρέθηκε ο Αργεντίνος και πλάσαρε πάνω στον Ούγγρο τερματοφύλακα.

44' Σουτ του Μπουσούλαντζιτς, απελπιστικά άουτ.

43' Γκολ για τον Ατρόμητο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουλούρη στην αριστερή γωνία. Σωστά έπεσε ο γκολκίπερ του ΑΣΤΕΡΑ.

41' Πέναλτι για τον Ατρόμητο, το έκανε ο Αθανασιάδης στον Κουλούρη.

38' Κίτρινη στο Γιαννούλη, για σκληρό φάουλ στον Τόνσο στη μεσαία γραμμή.

37΄Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Έχουν πάρει το χώρο του κέντρου ξανά οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά.

33' Δοκάρι για τον Ατρόμητο με τον Βασιλακάκη μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

32' Σουτ του Κουλούρη εντός περιοχής, σε κόρνερ ο Πασαλίδης.

29' Χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Ουγκράι, απέναντι από τον Αθανασιάδη να στέλνει τη μπάλα άουτ.

26΄Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ από τα δεξιά, ο Καλτσάς έκανε σουτ εντός περιοχής στα σώματα η μπάλα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

23' Ισορρόπησε ο ΑΣΤΕΡΑΣ την κατοχή, δεν μπορεί να γίνει όμως επικίνδυνος. Από τα δεξιά προσπαθούν να αναπτυχθούν οι Αρκάδες.

20' ΦΟΒΕΡΗ επέμβαση του Αθανασιάδη σε σουτ του Βασιλακάκη μέσα από την περιοχή. Από βέβαιη παραβίαση έσωσε τον ΑΣΤΕΡΑ ο τερματοφύλακας του.

18' Φάουλ για τον Ατρόμητο, σε κόρνερ ο Μανιάς.

16' Φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα με τον Καλτσά, απομάκρυνε ο Χατζηισαίας.

12' Προσεκτικές και οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα, χωρίς μεγάλη στιγμή μέχρι στιγμής.

09' Στην περιοχή ο Μανιάς μετά από σέντρα του Βλάχου από τα δεξιά, καθάρισαν οι αμυντικοί του Ατρόμητου.

06' Ο ΑΣΤΕΡΑΣ δεν επιτρέπει στον Ατρόμητο να γίνει επικίνδυνος στα πρώτα λεπτά με τους γηπεδούχους πάντως να είναι αυτοί οι οποίοι κυκλοφορούν τη μπάλα. στο ξεκίνημα.

02' Ψιλόβροχο στο Περιστέρι, κυκλοφορεί ο Ατρόμητος στα πρώτα λεπτά.

Ξεκίνημα στο ματς!

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, με τη πορτοκαλί εμφάνιση ο ΑΣΤΕΡΑΣ!

Να αναφέρουμε ότι για πρώτη φορά φέτος ο ΑΣΤΕΡΑΣ αγωνίζεται Δευτέρα.

Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά) με βοηθούς τους Νικολαίδη (Μακεδονίας) και Πάτρα (Μακεδονίας). Τέταρτος διαιτητής ο Ευαγγέλου (Αθηνών).

Στον πάγκο για τον Σάββα Παντελίδη: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Χριστόπουλος, Μπελόκ, Ιγκλέσιας, Φερνάντεζ, Δουβίκας

Στον πάγκο του Ατρόμητου: Μανδράς, Καρασαλίδης, Κιβρακίδης, Νάτσος, Ούμπιντες, Μούλακιτς, Κωτσόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ (Παντελίδης):  Αθανασιάδης, Βλάχος, Ορτένγκα, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Καλτσάς, Τσιλιανίδης (Φερνάντεζ 46'), Τόνσο, Μανιάς

Ατρόμητος (Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Γιαννούλης, Χατζηισαίας, Ρισβάνης, Μπουσούλατζιτς, Μάντσον, Ουγκράι, Μπρούνο, Βασιλακάκης, Κουλούρης

Ας δούμε τις συνθέσεις των 2 ομάδων:

Σέντρα στις 19:00 στο Δημοτικό Γήπεδο Περιστερίου.

Μετά την εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στον Παναθηναϊκό, οι Αρκάδες θέλουν επιστρέψουν στις νίκες σ'ένα "αφιλόξενο" γι' αυτούς γήπεδο.

Βίοι αντίθετοι στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος για τους δύο αποψινούς μονομάχους με τον Ατρόμητο να είναι 2ος στη βαθμολογία της Super League και τον ΑΣΤΕΡΑ να βρίσκεται στην 14η θέση.

Καλησπέρα σας από το a-s, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ροή της αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον Ατρόμητο.