Ο ΑΣΤΕΡΑΣ υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρακολουθήστε τη ροή της αναμέτρησης μέσω του a-s.

-Η ενδεκάδα του Αστέρα: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Φερνάντεζ, Τόνσο, Μανιάς

Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Βαλιέντε, Μπελόκ, Καλτσάς, Ορτέγκα, Δουβίκας

-Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντεσρον, Κοντοές, Ναδάλες, Λούκιτς, Βαφέας, Γκονζάλες, Ντουρσό, Μπεντινέλι, Πέδρο, Ακόστα, Τριάδης

Στον πάγκο: Βάσιτς, Στάθης, Γκίνο, Κονέ, Μάντζιος, Σικαμπάλα, Γκάρος

Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας, Σερρών - Δημόπουλος Νικόλαος, Φλώρινας

Δοκάρι: Καλτσάς (83')

Σκόρερ: Κυριακόπουλος (04'), Μανιάς (10')

------------------------------------------------------------

- Τέλος αγώνα. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ πανηγυρίζει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα χάρη στα τέρματα των Κυριακόπουλου και Μανιά.

90+' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ

-Τρία λεπτά θα είναι ο έξτρα χρόνος

- MVP της αναμέτρησης ο Γιώργος Κυριακόπουλος

- Κοντεύουμε στην ολοκλήρωση του αγώνα, με τον ΑΣΤΕΡΑ να εξακολουθεί να προηγείται με 2-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης.

88' Διπλή ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ! Ο Φερνάντεθ αρχικά έκανε το σουτ εκτός μεγάλης περιοχής με τον Χουάντερσον να απομακρύνει και στη συνέχεια ο Ιγκλέσιας με νέο σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

87' Φάουλ που κερδίζει ο Καλτσάς κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ

85' Κεφαλιά από τον Τριανταφυλλόπουλο η μπάλα άουτ

84' Σουτ του Γκάρος, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

82' ΔΟΚΑΡΙ! Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ για το 3-0. Ο Καλτσάς από διαγώνια θέση έστειλε την μπάλα με δύναμη στο οριζόντιο δοκάρι του Χουάντερσον.

- Τρίτη και τελευταία αλλαγή για του Αρκάδες. Στη θέση του Τσιλιανίδη ο Μπελόκ.

80' Σουτ στη κίνηση από τον Τσιλιανίδη με τον Χουάντερσον να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

74' Σέντρα του Καλτσά, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι σε πλάγιο άουτ

72' Ο Δουβίκας θα περάσει εντός αγωνιστικού χώρου αντί του σκόρερ Μανιά

71' Κίτρινη κάρτα στον Κονέ για μαρκάρισμα στον Μανιά

70' Σουτ του Τριάδη, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει με ευκολία

69' Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες για σκληρό μαρκάρισμα στον Καλτσά

-Με δύο επιθετικούς πλέον παίζει ο Απόλλωνας Σμύρνης

66' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Αλμέιδα ο Μάντζιος

65' Ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει παρ' όλα αυτά ο ΑΣΤΕΡΑΣ δεν απειλείται ιδιαίτερα

-Θυμίζουμε πως την Τρίτη (25/09, 19:00 Arcadia93.8) οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, αλλά αυτή τη φορά για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος

60' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Ακόστα ο Κονέ και ο Γκάρος αντί του Ντούρσο

60' Στη θέση του Τόνσο ο Καλτσάς

- Ο Νίκος Καλτσάς θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή του ΑΣΤΕΡΑ στον αγώνα

54' Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο

51' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, απομακρύνει η άμυνα του ΑΣΤΕΡΑ

49' Κεφαλιά του Μανιά, μπλοκάρει ο Χουάντερσον

48' Φάουλ που κερδίζει ο Φερνάντεθ στον άξονα

-Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες συνεχίζουν

46' Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 2-0

-Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

43' Κίτρινη κάρτα στον Τριάδη

- Εννέα τελικές μετράει ο ΑΣΤΕΡΑΣ σε 40 λεπτά παιχνιδιού

39' Ωραίο σουτ του Φερνάντεθ απομακρύνει ο Χουάντερσον

37' Ο Φερνάντεθ έβγαλε τη σέντρα στο ύψος της μικρής περιοχής με τον Μανιά να μην προλαβαίνει να βάλει το πόδι του για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 παραμένει.

-Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχει το πάνω χέρι στην αναμέτρηση

32' Νέα ευκαιρία για τους κιτρινομπλέ. Ο Μουνάφο έκανε το σουτ και ο Χουάντερσον με εντυπωσιακή επέμβαση απομάκρυνε σε κόρνερ.

31' Καλή φάση για τον Απόλλωνα. Ο Πέδρο έκανε το σουτ και ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε

30' Νέο κόρνερ κερδίζει ο ΑΣΤΕΡΑΣ

25' Ο Τόνσο εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Τριανταφυλλόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα στη συνέχεια κατέληξε ελάχιστα άουτ

-Περίπου 3.000 βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης

20' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα. Ο Ματίας Ιγκλέσιας βλέπει την κίτρινη.

19' Ψάχνει και τρίτο γκολ πριν το ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ

17' Φάουλ για τον Απόλλωνα αυτή τη φορά. Η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια

-Τρομερή ευκαιρία για το 3-0. Ο Κυριακόπουλος εξαπέλυσε ένα δυνατό αριστερό σουτ, εκτός μεγάλης περιοχής και λίγο έλειψε να πετύχει και τρίτο τέρμα.

-Οι Αρκάδες πετυχαίνουν το 3ο τους τέρμα στο πρωτάθλημα

ΑΣΤΕΡΑΣ πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση, αυτή τη φορά με τον Μιχάλη Μανιά. Ο Φερνάντεζ έβγαλε την σέντρα για τον Τόνσο, αυτός με το στήθος έστρωσε στον Μανιά και ο υψηλόσωμος φορ πετυχαίνει το 2-0.

-ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

-Από νωρίς οι Αρκάδες παίρνουν το προβάδισμα

- Ανοίγει το σκορ ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Γιώργος Κυριακόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον με εντυπωσιακό τρόπο για το 1-0.