ΑΣΤΕΡΑΣ: Φιλική νίκη επί της Λέχια Γκντανσκ!

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες φιλικές αναμετρήσεις πήρε ο ΑΣΤΕΡΑΣ, αυτή τη φορά απέναντι στην Λέχια Γκντανσκ χάρη σε γκολ του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης η Πολωνική ομάδα ήταν αυτή που έψαχνε περισσότερο το γκολ με τη πρώτη καλή στιγμή αν έρχεται στο 11ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής που κατέληξε λίγο άουτ.

Στο επόμενο λεπτό ο ΑΣΤΕΡΑΣ απάντησε στις ευκαιρίες με το Μανιά από πλεονεκτική θέση να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στο 17' οι Πολωνοί, είχαν νέα καλή στιγμή με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει μακρινό σουτ.

Στο 21' οι Αρκάδες έχασαν καλή ευκαιρία με τον Ρόλε να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι τον αντίπαλο γκολκίπερ όμως να έχει απάντηση.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν ξανά στο 33ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά που πέρασε ελάχιστα άουτ.

Ενα λεπτό αργότερα, ο Ιγκλέσιας έπιασε κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Ρόλε με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Το γκολ που τελικά έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 44ο λεπτό από κεφαλιά του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ρόλε.

Στο δεύτερο μέρος ο ΑΣΤΕΡΑΣ παρατάχθηκε με 4 αλλαγές και έφτασε κοντά στο 2-0 με τον Κώτσιρα στο 47' λεπτό, όμως ο πορτιέρο της Λέχια απέκρουσε το σουτ του.

Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με τη μοναδική καλή στιγμή να ανήκει στους γηπεδούχους όταν με σουτ εντός της περιοχής και από τα δεξιά, απείλησαν τον Αθανασιάδη που είχε απάντηση.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Χριστόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Ρόλε, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς

Αγωνίστηκαν και οι: Αθανασιάδης, Μπαστιάνος, Βλάχος, Βαλιέντε, Κουμάντεϊ, Μπελόκ, Τζίμας, Γλέζος, Μαρτίνεθ, Σάλας και Ματρικάρντι.