Μουνάφο: "Χρειαζόμαστε καλύτερα τελειώματα"

Στην αδυναμία του ΑΣΤΕΡΑ να μετατρέψει σε γκολ τις φάσεις που δημιουργεί στάθηκε σε δηλώσεις του στον Radio Arcadia 938 ο Χουάν Μουνάφο ενώ τόνισε ότι η ομάδα πρέπει να βελτιωθεί στην συνέχεια σε αυτόν τον τομέα.

Πανιώνιος ΑΣΤΕΡΑΣ

Aναλυτικά τα όσα είπε:

"Κάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο. Βρήκαμε χώρους και δημιουργήσαμε μερικές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να μας δώσουν κάποιο γκολ. Ωστόσο, δεν ήμασταν ήρεμοι στην τελική προσπάθεια και δεν τελειώσαμε σωστά τις φάσεις. Ετσι είναι το ποδόσφαιρο, όσο παραμένει το 0-0 θα βρει ευκαιρίες και ο αντίπαλος. Βρήκαν ένα γκολ στο τέλος και πήραν την νίκη. Θεωρώ ότι το 0-0 θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Πρέπει να ήμαστε συγκεντρωμένοι μέχρι το τέλος γιατί οι αγώνες διαρκούν 93 λεπτά και αν χάσεις την συγκέντρωση σου έστω και για λίγο θα το πληρώσεις. Κάποιες φορές χαλάει όλη σου η δουλειά από μια μόνο στιγμή. Πρέπει να μάθουμε από αυτήν την ήττα. Χρειαζόμαστε βελτίωση στο τελείωμα των φάσεων. Πρέπει να καθαρίζουμε τα παιχνίδια από εδώ και πέρα και αν δεν μπορούμε να σκοράρουμε πρέπει να κρατάμε το 0 γιατί οι αντίπαλοι περιμένουν την στιγμή τους".