Λαμία - ΑΣΤΕΡΑΣ 1-0 (Το Live του αγώνα)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ηττήθηκε στη Λαμία με 1-0 για την 18η αγωνιστική της Super League. Δείτε την ροή της αναμέτρησης ζωντανά στο a-s.

Λαμία ΑΣΤΕΡΑΣ

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Ακολουθεί ρεπορταζ από την αναμέτρησης στο a-s. Καλό βράδυ σε όλους

Τέλος στο παιχνίδι. Η Λαμία έσπασε το αήτητο 8 αγωνιστικών για τον Αστέρα

93' Κόρνερ για τον Αστέρα

92' Φάουλ για τον Αστέρα για γέμισμα, τελευταία φάση της αναμέτρησης

90' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, 3 λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος

89' Κόρνερ για τον Αστέρα από την προβολή του Όμο

86' Προσπαθεί να δημιουργήσει ο Αστέρας έχουν κλείσει καλά τους χώρους οι γηπεδούχοι

83' Στην θέση του Ντουντού ο Μαντίντα

83' Απειλείται το αήτητο 8 αγωνιστικών για τον Αστέρα

80' Κλείνει τις αλλαγές του ο Μπάμπης Τενές στην θέση του Βάντερσον ο Κουτρουμάνος

80' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Γκοντό ο οποίος μέσα από την περιοχή έκανε ένα όμορφο γυριστό σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

76' Γκοντό αντί του Μπέρτου.

Κίτρινη κάρτα είδε ο Καραγιάννης.

Σε μια περίεργη φάση ο Καραγιάννης κέρδισε τις κόντρες και έγραψε το 1-0

72' Γκολ για την Λαμία!

68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Τόνσο που απομάκρυνε ο Παπαδόπουλος ασταθώς και στην συνέχεια της φάσης αιφνιδιάστηκε ο Κώτσιρας και έκανε αδύναμο πλασέ

67' Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία, στην θέση του Ορτέγκα πέρασε ο Καραγιάννης

Σέντρα του Βάντερσον, κεφαλιά "ψαράκι" του Μπούντνικ που στέλνει την μπάλα στην αριστερή κάθετη δοκό του Αθανασιάδη.

62' Ισοφαρίζει τα δοκάρια η Λαμία!

57' Πρώτη αλλαγή για την Λαμία, στην θέση του Πίτι ο Ακόστα.

56' Συνεχίζει όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας πιέζει τους Φθιωτούς

50' Κάθετη πάσα προς τον Κώτσιρα, βγαίνει και μαζεύει ο Παπαδόπουλος.

46' Κώτσιρας στην θέση του Ισνάλντο, η πρώτη αλλαγή του Σάββα Παντελίδη

Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

Τέλος χωρίς καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. Καλύτερος ο Αστέρας στο πρώτο μέρος αλλά δεν μπόρεσε να βρει κάποιο γκολ. Σε λίγο και πάλι μαζί σας.

41' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο για μαρκάρισμα στον Βάντερσον.

38' Ατομική προσπάθεια του Τόνσο που μπήκε στην περιοχή αλλά το δυνατό σουτ του με το αριστερό κατέληξε πολύ άουτ.

37' Τρίτο κόρνερ για τον Αστέρα.

35' Σωτήρια επέμβαση του Παπαδόπουλου σε μπαλιά του Μπέρτου με στόχο τον Μανιά. Απομάκρυνε σε πλάγιο ο τερματοφύλακας της Λαμίας.

30' Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ που έχει ανεβάσει ρυθμούς στην αναμέτρηση.

28' Δοκάρι για τον ΑΣΤΕΡΑ! Πολύ δυνατό σουτ του Κυριακόπουλο με το αριστερό έξω από την περιοχή της Λαμίας

24' Πρώτη καλή στιγμή στην αναμέτρηση για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος πραγματοποίησε μια όμορφη σέντρα από τα αριστερά με στόχο τον Ισνάλντο ο οποίος για λίγο δεν μπόρεσε να μπει στην φάση και η μπάλα κατέληξε πλάγιο άουτ.

19' Ο Μανιάς βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή από δεξιά έκανε ένα σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στον Ασίγκμπα.

17' Μακρινό σουτ του Πίτι, ψηλά η μπάλα δεν ανησύχησε ο Αθανασιάδης

09' Δεν έχει αποκτήσει ακόμα ρυθμό το παιχνίδι.

05' Πρώτη επίσκεψη του ΑΣΤΕΡΑ στα καρέ της Λαμίας. Ο Τσιλιανίδης μετά από σέντρα του Ισνάλντο έπιασε ένα σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Παντελιάδη

03' Κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα στα πρώτα λεπτά ο ΑΣΤΕΡΑΣ

Σέντρα στην αναμέτρηση!

Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με τα μαύρα ο ΑΣΤΕΡΑΣ σήμερα.

Στο γήπεδο βρίσκονται και 40 περίπου φίλαθλοι του ΑΣΤΕΡΑ.

Στον πάγκο για την Λαμία: Μελίσσας, Ακόστα, Κουκόλης, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Κουτρομάνος, Βουό

Στον πάγκο για τον Αστέρα: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Γκοντό, Κανελλόπουλος, Χριστόπουλος, Σελίν, Μαντίντα

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κύριος Κατσικογιάννης (Ηπείρου) με βοηθούς τους Τάτση (Ηπείρου) και Κελαζόγλου (Χαλκιδικής) 4ος: Σέζος (Κιλκίς)

Αστέρας Τρίπολης (Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Ντουντού Λίμα, Ισνάλντο, Μανιάς

Λαμία (Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Όμο, Ορτέγκα, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάντερσον, Μπούντνικ

Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις συνθέσεις των 2 ομάδων.

Μετά από 17 αγωνιστικές η Λαμία βρίσκεται στην 13η θέση έχοντας 16 βαθμούς ενώ ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχοντας δέκα περισσότερους (26) βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι δύο ομάδες αναμετρώνται για την 18η αγωνιστική της Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στην Λαμία.