LIVE: ΑΣΤΕΡΑΣ - Παναιτωλικός

Ο πρώτος γύρος της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ ολοκληρώνεται με τον ΑΣΤΕΡΑ να υποδέχεται τον Παναιτωλικό στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. Παρακολουθήστε την ροή της αναμέτρησης στο a-s.

ΑΣΤΕΡΑΣ Παναιτωλικός

Η ΣΕΛΙΔΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

ΑΣΤΕΡΑΣ - Παναιτωλικός: 0-0

Τέλος στο ματς! Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

95' Κίτρινη στον Ρόσα.

94' Κίτρινη στον Τσοκάνη για καθυστερήσεις.

93' Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά. Επιασε την κεφαλιά ο Τριανταφυλλόπουλος ψηλά η μπάλα.

90' Πέντε λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. Πιέζει ασφυκτικά ο Αστέρας.

86' Στην θέση του Μουνάφο ο Τσιλιανίδης.

85' Καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Δουβίκα να βρίσκει την μπάλα μέσα στην περιοχή χωρίς όμως να μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα.

84΄Ο Μαρινάκης έχει περάσει στον αγώνα στην θέση του Μάζουρεκ.

84' Με δέκα ο Παναιτωλικός. Δεύτερη κίτρινη στον Μπεχαράνο.

79' Κόρνερ από τα αριστερά για τον Αστέρα. Πιέζουν αρκετά οι Αρκάδες.

77' Στην θέση του Νίκου Καλτσά πέρασε ο Τάσος Δουβίκας. Με δύο επιθετικούς ο Αστέρας για τα τελευταία λεπτά.

74' Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά με τον Τόνσο στην εκτέλεση, απομάκρυνε με τις γροθιές ο Κυριακίδης. Επιμένει ο Αστέρας.

70' Στη θέση του Ισνάλντο πέρασε ο Μαδίντα.

67' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μουνάφο.

65' Φάουλ για τον Αστέρα 30 μέτρα από την εστία του Κυριακίδη. Ο Ματίας Ιγκλέσιας έπεσε στο έδαφος μετά από τράβηγμα και δέχτηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

64' Στην θέση του Ρότσα πέρασε ο Τσοκάνης.

58' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Υποδειγματική αντεπίθεση για τον Αστέρα, ο Μανιάς έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε πάσα στον Τόνσο ο οποίος νικήθηκε με τα πόδια από τον Κυριακίδη από θέση τετ-α-τετ.

56' Φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής για τον Παναιτωλικό. Απομακρύνθηκε εύκολα ο κίνδυνος για τον Αστέρα.

54' Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, ο Τόνσο στην εκτέλεση.

52' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΑΣΤΕΡΑ και κίτρινη στον Ρότσα. Ο Μάρτιν Τόνσο ανέλαβε την εκτέλεση όμως η μπάλα πέρασε αρκετά ψηλά.

47΄Φάουλ πλάγια και αριστερά έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού. Κίτρινη στον Μύγα για σκληρό μαρκάρισμα στον Τόνσο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε. Στην θέση του Μαρκόφσκι ο Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Σε λίγο και πάλι μαζί σας.

43' Μακρινό σουτ του Μπεχαράνο, ο Αθανασιάδης έπεσε στην γωνιά του απ'ευθείας έξω η μπάλα.

40' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ από τα δεξιά, ο Τόνσο στην εκτέλεση απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού.

36' Κίτρινη στον Μαρκόφσκι για τράβηγμα πριν από εκτέλεση κόρνερ.

31' Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό, ο Μάζουρεκ εκτέλεσε με φάλτσο αλλά χωρίς δύναμη εύκολα μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.

28' Κόρνερ από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό, απομάκρυνε εύκολα η άμυνα του ΑΣΤΕΡΑ με τον Ιγκόρ.

22' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπεχαράνο να απομακρύνει πάνω στην γραμμή σουτ του Καλτσά από τα αριστερά.

20' Κατάσταση για γκολ δημιούργησε ο ΑΣΤΕΡΑΣ με τον Μανιά να μπαίνει στην περιοχή του Παναιτωλικού από τα δεξιά να κάνει την παράλληλη μπαλιά όμως ο Μάζουρεκ απομάκρυνε πριν η μπάλα φτάσει στον Καλτσά.

14' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ από τα δεξιά, έπιασε την κεφαλιά ο Πασαλίδης η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

12' Εχει κερδίσει την μάχη του κέντρου ο ΑΣΤΕΡΑΣ, πίσω από την μεσαία γραμμή σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού.

09' Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Μανιάς έπιασε την κεφαλιά όμως ο Κυριακίδης μπλόκαρε.

07' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, μακρινό σουτ από τον Μάρκος ψηλά άουτ η μπάλα.

04' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο.

Ξεκίνημα στην αναμέτρηση

Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος (Εύβοιας)

Στους πάγκους των 2 ομάδων: Αστέρας: Τσιφτσής, Σελίν, Τσουκαλάς, Δουβίκας, Μαντίντα, Τσιλιανίδης, Μπέρτος. Παναιτωλικός: Τσέναμο, Βασιλούδης, Βακράκος, Κλέσιο, Μαρινάκης, Μόρας, Τσοκάνης

Παναιτωλικός:  (Χάβος): Κυριακίδης, Ροντρίγκες, Μιχάι, Μύγας, Ρόσα, Μπεχαράνο, Μοράρ, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Μαρκόφσκι, Ρότσα

Αστέρας: (Παντελίδης): Αθανασιάδης, Ίγκορ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Ισνάλντο, Μανιάς

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των 2 ομάδων.

Πριν λίγο ο Ολυμπιακός κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα και πέρασε πρώτο στην βαθμολογία. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ των 5 συνεχόμενων νικών θέλει να κλείσει την χρονιά στο πρωτάθλημα κάνοντας ρεκόρ σε σερί νίκες στην ιστορία του. Από την άλλη ο Παναιτωλικός έχει μείνει πίσω στην βαθμολογία και θέλει να πάρει νίκες για να φύγει όσο γρηγορότερα γίνεται από την επικίνδυνη ζώνη.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον Παναιτωλικό.