Η πληγή του Αστέρα

Όταν κάτι βασικό στο ποδόσφαιρο το αγνοείς εδώ και σχεδόν 7 μήνες ή αν θέλετε πιο σωστά, στα τελευταία 9 παιχνίδια, τότε υπάρχει πρόβλημα που σου κοστίζει.

ΑΣΤΕΡΑΣ Α.Ο. Χανιά

Στις 30 Απριλίου ο Κυριακόπουλος δοκιμάζει το πόδι του στο 37' του αγώνα με τον Ηρακλή από πολύ μακριά και πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ. Ήταν η τελευταία αγωνιστική του περσινού πρωταθλήματος και η τελευταία που ο Αστέρας σκόραρε σε πρώτο ημίχρονο!

Σε εννιά παιχνίδια φέτος οι κιτρινομπλέ δεν έχουν σκοράρει και φυσικά δεν παρηγορεί το γεγονός ότι στα έξι από αυτά το αποτέλεσμα ημιχρόνου ήταν 0-0. Όπως μαρτυρούν οι έξι βαθμοί στο πρωτάθλημα, η ομάδα της Τρίπολης έχει πληρώσει την αφλογιστία της.