ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE
winamp wmp real qt

Με Ολυμπιακό στον όμιλο ο ΑΣΤΕΡΑΣ

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση για την πρώτη και δεύτερη φάση του Kυπέλλου Ελλάδος στα γραφεία της Λίγκας. Με ποιες ομάδες είναι στον 5ο όμιλο ο ΑΣΤΕΡΑΣ.

 

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Η κληρωτίδα έφερε στο γκρουπ του Αστέρα  τον Ολυμπιακό, τον Αχαρναϊκό και τον Κισσαμικό.

 

Αναλυτικά οι οκτώ όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδος 2017/18:

1ος όμιλος

Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής

 

2ος όμιλος

ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Νικητής α' γύρου

 

3ος όμιλος

ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα

 

4ος όμιλος

Ατρόμητος, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Σπάρτη

 

5ος όμιλος

Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός

 

6ος όμιλος

Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός

 

7ος όμιλος

Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος

 

8ος όμιλος

Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

Αναλυτικά το πρόγραμμα των τριών αγωνιστικών:

1η αγωνιστική (19-21/9) 

1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ 
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου 
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας 
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα 
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός 
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης 
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης 
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας 

2η αγωνιστική (24-26/10) 
1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής 
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια 
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα 
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη 
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός 
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός 
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος 
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή 

3η αγωνιστική (28-30/11) 
1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς 
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ 
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ 
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος 
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός 
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη 
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος 
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκος

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ SUPERLEAGUE

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
5 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10 4 3 3 15
6 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ 11 3 6 2 15
7 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚ 10 4 3 3 13
8 ΛΑΜΙΑ 11 3 4 4 13
9 ΞΑΝΘΗ 10 3 4 3 13
10 ΠΑΣ 10 3 4 3 13
11 ΛΑΡΙΣΑ 11 3 4 4 13
12 ΚΕΡΚΥΡΑ 11 2 5 4 11
13 ΑΠΟΛΛΩΝ Σ. 11 2 4 5 10
14 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚ 10 2 3 5 9
15 ΑΣΤΕΡΑΣ 10 2 3 5 9
16 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 10 1 3 6 6

Ροη Ειδησεων