Η "εξάρα" και το χατ-τρικ του Μπαράλες (VIDEO)

Σαν σήμερα, δύο χρόνια πριν, ο Αστέρας, είχε πάρει μία τεράστια νίκη καθώς είχε επικρατήσει με το εμφατικό σκορ 6-1, επί του ΟΦΗ για την 25η αγωνιστική της Super League. Μπαράλες ο πολυτιμότερος, με τρία γκολ.

Ήταν μία βροχερή μέρα στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, όταν οι Αρκάδες πήραν την πιο εύκολη νίκη που έχουν πάρει τα τελευταία χρόνια. Οι "κιτρινομπλέ" υποδέχθηκαν την κρητική ομάδα, με τον Μπαράλες να ανοίγει τον λογαριασμό στο σκορ, μετά την κεφαλιά που έπιασε στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πλατανιάς ΑΣΤΕΡΑΣ

Λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση του πρώτου 45λεπτου ο Αστέρας κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του, όταν ο Γιαννιώτας έκανε το γύρισμα με τον Αργεντινό και πάλι να νικάει τον Λόρια για δεύτερη φορά. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έκαναν τρία τα τέρματα τους, με τον Μάσα αυτή τη φορά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, οι "κιτρινομπλέ" έκαναν τέσσερα τα τέρματα τους, όταν ο Μάσα εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ, εντός μεγάλης περιοχής στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μπαράλες αναδείχθηκε ως ο πολυτιμότερος του αγώνα κι αυτό διότι πέτυχε χατ-τρικ κόντρα στον ΟΦΗ. Στο 79’ ανέβασε το δείκτη του σκορ, μετά την σέντρα που έβγαλε ο Παντελιάδης προς αυτόν.

Οι φιλοξενούμενοι, το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν ήταν να μειώσουν με πέναλτι του Λαμπρόπουλου στο 88’ ενώ το τελικό 6-1, για τον Αστέρα διαμόρφωσε ο Πάρα, με κοντινή κεφαλιά.

Αστέρας Τρίπολης: Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Αλόκο, Μουνάφο (69' Τιε Μπι), Ιγκλέσιας, Μάσα (69' Πάρα), Ρόλε (76' Φερνάντες), Γιαννιώτας, Μπαράλες

ΟΦΗ: Λόρια, Ροβίθης (77' Μανιδάκης), Μπολάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Κάλαϊτζιτς, Μακρής, Κουτσιανικούλης, Λαμπρόπουλος, Μαραθιανός (46' Περογαμβράκης), Τζορτζ