Τρίτωσε...

Ο Αστέρας παρουσιάστηκε καλύτερος από τα προηγούμενα ματς, έφτασε κοντά στο να πανηγυρίσει με τον Καλτσά και τον Μάσα, αλλά είδε ένα εντυπωσιακό γκολ του Ούμπιδες να τον ρίχνει στα σχοινιά με το τελικό σκορ 1-0 υπέρ του Ατρόμητου.

Ο Αστέρας μπήκε καλύτερος από τα προηγούμενα ματς, κράτησε μπάλα, είχε τον έλεγχο και έφτασε στην καλύτερή του στιγμή στο 37' όταν ο Μάσα σέντραρε και ο Καλτσάς έκανε την προβολή αλλά είδε τον Γκορμπούνοφ να διώχνει πάνω στη γραμμή. Η ψυχολογία της φάσης, γύρισε μπούμερανγκ πέντε λεπτά μετά με τον Ατρόμητο να ανοίγει το σκορ με γκολάρα του Ούμπιδες (δυνατό σουτ στα όρια της περιοχής με το εξωτερικό).

Το 1-0 του Ατρόμητου δεν άφησε άλλη επιλογή πέραν της επίθεσης. Ο Τσουκαλάς στο 46' έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει άουτ και στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε η σειρά του Μάσα να φτάσει κοντά στο γκολ. Κοντρόλ μέσα στην περιοχή, σουτ, η μπάλα όμως ξανά άουτ…

Ακόμα και από κόντρες, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Ατρόμητος βρήκε τον τρόπο να διώξει τη μπάλα για δεύτερη φορά πάνω στη γραμμή και αφού δεν δέχτηκε γκολ σε κλασσικές ευκαιρίες, πήρε τα πάνω του και μάλιστα απέκτησε και πλεονέκτημα καθώς ο Ιγκλέσιας είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Παπαδόπουλο στο 76'.

Με 10 παίκτες οι πιθανότητες ήταν με τον αντίπαλο, ο οποίος και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στη Super League.