Σκόραρε ο Μπακασέτας με την Εθνική Νέων!

Η Εθνική Νέων (ποδοσφαιριστές γεννηθέντες το 1993) μπορεί να ηττήθηκε από την Ουγγαρία, ωστόσο, η πρεμιέρα για δύο ποδοσφαιριστές του Αστέρα Τρίπολης ήταν εξαιρετική. Ο Τάσος Μπακασέτας και ο Δημήτρης Κουρμπέλης αγωνίστηκαν για πρώτη φορά με την Εθνική ομάδα στη φιλική ήττα από την Ουγγαρία με 2-1.

Το μοναδικό γκολ της ελληνικής ομάδας πέτυχε ο επιθετικός του Αστέρα Τρίπολης, Τάσος Μπακασέτας στο 87ο λεπτό. Η Εθνική ομάδα αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι (Φουρλάνος) στο 80ο λεπτό.

Ο Τάσος Μπακασέτας μπήκε αλλαγή στο 17' ενώ ο Κουρμπέλης αγωνίστηκε στο τελευταίο 20λεπτο.

Η σύνθεση της Εθνικής Ελλάδας:

Μπίμπης, Μαρινάκης (59' Κασαπάκης), Σταφυλίδης (71' Κουρμπέλης), Σούλης (46' Μπάλας), Μπουγαΐδης, Φουρλάνος, Μεμπίδης (62' Ποζίδης), Κατίδης, Καϊμακαμούδης (17' Μπακασέτας), Κολοβός (71' Ασλανίδης), Κουσίδης (46' Ρουγκάλας)

Η Εθνική Ελπίδων θα αντιμετωπίσει σε νέα φιλική αναμέτρηση την Ουγγαρία την Πέμπτη (27-1) στις 16:00 και πάλο στο γήπεδο Αλκαζάρ.