Οι νέοι έδειξαν το δρομο με ''τριάρα'' στον Παναιτωλικό

H K19 του Αστέρα επικράτησε εύκολα της αντίστοιχης του Παναιτωλικού με 3 - 1 το μεσημέρι του Σαββάτου στην Τρίπολη.

ΑΣΤΕΡΑΣΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι και μόλις στο 5' άνοιξε το σκορ με γκολ του Τζίμα, ο οποίος μπήκε από αριστερά και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι κιτρινομπλέ είχαν κι άλλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχουν το δεύτερο γκολ, αλλά τελικά τα κατάφεραν στο 43' με σκόρερ και πάλι τον Τζίμα, μετά από σέντρα του Γουσέτη. Στο επόμενο λεπτό ήταν σειρά του Τανουσάι να στέιλει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 81.

Χριστουδουλής, Γουσέτης, Παπαδόπουλος, Γλυνός (60' Ζορμπάς), Χριστόπουλος (89' Ρουμπιές), Τανουσάι, Ματθαίου (60' Παπαγεωργίου), Κανελλόπουλος, Θεοδωρίδης, Μιχόπουλος (75' Αλέμης), Τζίμας