Τεράστιο διπλό της Κ17 επί της ΑΕΚ!

Η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ πήρε μία σπουδαία νίκη επί της ΑΕΚ εκτός έδρας με 1-0, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομών.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΕΛ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ. Η σωστή αμυντική λειτουργία των Αρκάδων δεν άφησε πολλά περιθώρια στους κιτρινόμαυρους.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι κιτρινομπλέ ισορρόπησαν την κατάσταση και στο 71' κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Ο Αντωνάκης σημάδεψε με δυνατό σουτ το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ανανιάδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο πλεκτό για το 0-1.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα μεταξύ των δύο ομάδων. Η Κ17 του Αστέρα παρέμεινε κοντά στην πρώτη θέση έχοντας 24 βαθμούς στη δεύτερη, πίσω από τον Ολυμπιακό.