winamp wmp real qt

Εξάρα επί του Αζερμπαϊτζάν η Εθνική Παίδων των Χριστόπουλου και Αντωνάκη

Η Εθνική Παίδων, πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στην πρεμιέρα της στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U17, κερδίζοντας με 6-1 το Αζερμπαϊτζάν. Βασικός ο Χριστόπουλος, στον πάγκο ο Αντωνάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Από νωρίς τα παιδιά του Τάσου Θέου πάτησαν γκάζι και μόλις στο 6′ ο Λιάτσος είχε τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, οι "Αζέροι" απάντησαν με τον Βακσάλι, όμως ο Αγγελόπουλος δεν είχε κανένα πρόβλημα να μπλοκάρει.

Η Εθνική μας κέρδισε πέναλτι στο 36ο λεπτό και ο Λιάτσος άνοιξε το σκορ από τα "11" βήματα.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κούτσιας πήρε την πάσα από τον Καρακούτη και έκανε το 2-0. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν σταμάτησε εκεί, στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ο Κιτσάκης έδωσε διαφορά ασφαλείας!

Στο δεύτερο ημίχρονο η "γαλανόλευκη" μπήκε πιο δυνατά, όμως το Αζερμπαϊτζάν ήταν αυτό που έφτασε στο γκολ. Στο 61ο λεπτό σε μαρκάρισμα του Χριστόπουλου κέρδισε πέναλτι, με τον Βαρνάρ να κάνει το 3-1.

Ίσως ήταν μια τονωτική ένεση για τους ποδοσφαιριστές του Τάσου Θέου και στο 74′ ο Χριστόπουλος έκανε τέσσερα τα γκολ για την Ελλάδα, δέκα λεπτά αργότερα ο Λιάτσος έδωσε πανηγυρικό τόνο με το δεύτερο του γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις ο Συρμής διαμόρφωσε το τελικό 6-1!

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ελλάδα: Αγγελόπουλος, Χριστόπουλος, Κατσογιάννης, Κουλιεράκης, Καρακούτσης (78′ Συρμής), Τσιόκρης (69′ Ντόι), Λιάτσος (87′ Καστανάρας), Κουτεντάκης (78′ Κίτσος), Τσίκος, Κούτσιας (69' Χριστόπουλος), Κιτσάκης.

Στο άλλο ματς του 9ου ομίλου η Γερμανία κέρδισε με 5-0 το Καζακστάν.