Διπλό της Κ17 στον Πανιώνιο

Σπουδαία νίκη με ανατροπή ενώ βρέθηκε και με παίκτη λιγότερο πήρε η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον Πανιώνιο το Σάββατο (06/04).

ΑΣΤΕΡΑΣ Λεβαδειακός

Στο γήπεδο της Λαύρας ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ νωρίς στην αναμέτρηση, μόλις στο 13'. Οι Αρκάδες ανέβασαν απόδοση και με γκολ του Ανανιάδη στο 30' έφτασαν στην ισοφάριση.

Στο 43' ο Διονυσόπουλος αντίκρισε κόκκινη κάρτα και άφησε τον ΑΣΤΕΡΑ με δέκα παίκτες για ένα ημίχρονο ουσιαστικά.

Ωστόσο, με το ξεκίνημα της επανάληψης οι κιτρινομπλέ κέρδισαν πέναλτι, στο οποίο ευστόχησε ο Μιχόπουλος δίνοντας προβάδισμα νίκης στην ομάδα του.

Το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος με τους γηπεδούχους μάλιστα να χάνουν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν από τα 11 βήματα στο 65'.