Ήττα από την ΑΕΚ για την Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ

Την ήττα με 2-1 από την ΑΕΚ γνώρισε στο Δημοτικό Γήπεδο Γαλατσίου Η Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League K19.

ΑΕΚΑΣΤΕΡΑΣ

H AEK άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Μπότο,  ύστερα από ασίστ του Τσέλιου, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΣΤΕΡΑΣ έκανε εκρηκτικό ξεκίνημα και με τον Αλί Μπαμπά, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 53′, μετά από ωραία ενέργεια του Κάρδαρη και σέντρα από τα αριστερά.

Οι γηπεδούχοι όμως, αντέδρασαν άμεσα και στο 60′ πήραν ξανά το προβάδισμα, με εκτέλεση φάουλ του Τσέλιου.

Το σκορ θα μπορούσε να γίνει και 3-1 αλλά ο Τσιμόπουλος απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Σαρδέλης στο 65ο λεπτό.