Μεγάλο "διπλο" της Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ

Σημαντική νίκη που την εδραίωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, πήρε η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον Πανιώνιο με 2-1. Γουσέτης και Μπέρκης τα γκολ για τους Αρκάδες.

Λεβαδειακός AΣΤΕΡΑΣ

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου με τον Γουσέτη. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Πανιώνιος κατάφερε να φέρει στα ίσα δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο 2ο ημίχρονο.

Οι Αρκάδες δεν επηρεάστηκαν από την ισοφάριση και μπήκαν πολύ δυνατά στην επανάληψη και κατάφεραν να πάρουν εκ νέου κεφάλι με γκολ του Μπέρκη στο 65'.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι οι Αρκάδες είναι μόνοι στην τρίτη θέση, ένα βαθμό πίσω από τον δεύτερο Παναθηναϊκό.