Ήττα για την Κ20 από τον Ολυμπιακό με το ίδιο σκορ

Με το ίδιο σκορ, 2-1 έληξε και η αναμέτρηση μεταξύ της Κ20 του ΑΣΤΕΡΑ και της αντίστοιχης του Ολυμπιακού.

ΑΣΤΕΡΑΣ Απόλλων Σμύρνης

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, οι ερυθρόλευκοι είχαν την κατοχή, χωρίς όμως να καταφέρνουν να γίνουν απειλητικοί.

Στο δεύτερο τελικά το γκολ ήρθε από τους γηπεδούχους και συγκεκριμένα στο 70’ από τον Μαρίνου. Ένα λεπτό αργότερα οι Αρκάδες, πέτυχαν το 1-1 στην αναμέτρηση χάρη στο πλασέ το Τερεζίου.

Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό καθώς στο 89ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Κωστανάσιου νίκησε τον Τσιφτσή και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, με 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Γαλούπης, Πέιος, Ράμα, Κωνσταντινίδης (77' Κατσούκης), Νεοφυτίδης (62' Τσερκώνης), Ξενιτίδης, Φέκκας (71' Μπουλάρι), Κωστανάσιος, Μαρίνος, Βοΐλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιάννης Δουβίκας): Τσιφτσής, Κάρδαρης, Κουμάντεϊ, Μιχελής, Χριστόπουλος, Παπαδόπουλος, Μπόνιος, Ζορμπάς, Μπλάτσος, Τανουσάι, Τερεζίου (85' Αντεμάι).