Ηττα στην πρεμιέρα για την Κ19 (VIDEO)

Η Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ, έκανε την πρεμιέρα της στο πρωτάθλημα υποδέχοντας την ΑΕΚ στο Βοηθητικό γήπεδο της ΠΑΕ, για την 2η αγωνιστική.

Οι κιτρινομπλέ δεν μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, καθώς στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα και πέτυχαν το 1-0. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, παρά τις αρκετές προσπάθειες των Αρκάδων για την ισοφάριση οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, διατήρησαν το προβάδισμα και κατέκτησαν τους τρεις βαθμούς.

Η αρχική 11αδα του ΑΣΤΕΡΑ: Τσιφτσής, Κάρδαρης, Κουμαντέι, Μιχέλης, Χριστόπουλος, Παπαδόπουλος, Αλμπάνης, Τανουσάι, Μπλάτσος, Μπούνιος, Τερεζίου