Επιστροφή στις νίκες για την Κ20 (VIDEO)

Η Κ20 του Αστέρα υποδέχθηκε την αντίστοιχη της Ξάνθης για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομών.

Οι "κιτρινομπλέ" κατάφεραν να πάρουν σχετικά μία εύκολη νίκη, καθώς επικράτησαν με 3-1 των Ακριτών.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 39' με το τέρμα του Τσέκου. Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, "κλειδώνοντας" τη νίκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ Ξάνθη

Στην επανάληψη, η Κ20 του Αστέρα σημείωσε το 3-0, με τον Μπαστιάνο και συγκεκριμένα στο 68' ενώ το μόνο που μπόρεσαν να πετύχουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του παιχνιδιού.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιμόπουλος, Τσέκος, Μπινιώρης, Ζήσης, Άσσεν, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος, Νάτσης, Δουβίκας, Τσιώλης, Μπαστιάνος

Έπαιξαν και οι: Ζήσης, Απειρανθίτης, Ζήσης Γ., Διαμαντόπουλος