Ταπεινωτική ήττα για την Κ20 από τον Παναιτωλικό

Η Κ20 του Αστέρα αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Παναιτωλικού για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομών.

Οι Αρκάδες παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και γνώρισαν την βαριά ήττα με 6-3. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αιφνίδιασαν τον Αστέρα και κατάφεραν να πετύχουν τέσσερα τέρματα, με τους "κιτρινομπλέ" να πετυχαίνουν ένα με τον Μακροστέργιο, διαμορφώνοντας το σκορ του πρώτου 45λεπτου, σε 4-1.

Στο 2-0 του Παναιτωλικού, είχε προηγηθεί φάουλ ενώ στο τρίτο τέρμα, ο παίκτης που σκόραρε βρισκόταν σε αντικανονική θέση.

Παναιτωλικός ΑΣΤΕΡΑΣ

Στην επανάληψη, ο Παναιτωλικός έκανε το 6-1, με τους "κιτρινομπλέ" να μειώνουν σε 6-3, με δύο γκολ του Δουβίκα, χάνοντας την ευκαιρία να ξεφύγουν με το τρίποντο.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Πέτρου, Τσέκος, Ζήσης, Ευαγγέλου, Ζήσης, Νάτσης, Ασσέν, Τσιώλης, Συρεγγέλας, Μπαστιάνος

Έπαιξαν και οι: Δουβίκας, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος