Ηττήθηκε στη Λιβαδειά η Κ20

Η Κ20 του Αστέρα, ταξίδεψε στην Λιβαδειά για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομών.

Λεβαδειακός ΑΣΤΕΡΑΣ

Το παιχνίδι άρχισε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ. Στο πρώτο ημίχρονο οι "κιτρινομπλέ", βρέθηκαν πολύ στο να προηγηθούν, χωρίς όμως να τα καταφέρνουν.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Αρκάδες δεν μπήκαν δυναμικά, με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης. Τα πράγματα για τον Αστέρα, μετά την επίτευξη του πρώτου γκολ έγιναν πιο δύσκολα.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, η ομάδα του Λεβαδειακού να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 71'. Το 2-0, έμεινε έτσι μέχρι και τη λήξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Κ20 του Αστέρα να δέχεται την ήττα.