winamp wmp real qt

"Πεντάρα" για την Εθνική Νέων - Σκόραρε ο Τζίμας

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Νέων στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, καθώς πήρε τη νίκη με 5-1 επί της Αλβανίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφερε στο 13’ να ανοίξει το σκορ με γκολ του Τζίμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βαγιαννίδης έκανε το 2-0 (59’), ενώ στο 72’ ο Βρακάς πέτυχε το τρίτο τέρμα για την Εθνική Νέων.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 81’, ωστόσο με δύο ακόμα τέρματα το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά, έφτασε σε άνετη νίκη με 5-1.

ΕΛΛΑΔΑ: Μανδάς, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Κοκοβάς, Γκοτζαμανίδης, Θυμιάνης, Αλεξανδρόπουλος (82' Λιαβας), Τζαβίδας (55' Σουρλής), Τζήμας, Βρακάς (82' Αθανασακόπουλος), Φακκής (72' Τζόλης).

ΑΛΒΑΝΙΑ: Μαλάι, Ντρέσκα, Πίτσι, Χότσα, Σίμπα, Μπέτσα, Μορίνα, Πράπαι, Μπουλάρι, Μπρόζα, Μούτσι