winamp wmp real qt

Η... τριάρα στον ΠΑΟΚ και τα πρωτοσέλιδα του θριάμβου

Τέτοια εποχή πριν από τέσσερα χρόνια ο Αστέρας πήρε μία από τις μεγαλύτερες νίκες στην ιστορία του κόντρα στον ΠΑΟΚ, επικρατώντας στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης με 3-0.

ΑΣΤΕΡΑΣ -ΠΑΟΚ

Ηταν 10 Ιανουαρίου του 2015 όταν ο Αστέρας πήρε μία άνετη νίκη κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης με 3-0, χάρη στα δύο τέρματα του Γιαννιώτα και ένα του Σανκαρέ.

Το σκορ άνοιξε ο Ελληνας μεσοεπιθετικός στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά από ωραία ψιλοκρεμαστή πάσα του Μάσα, ο Γιαννιώτας με δυνατό σουτ βολέ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι ανοίγοντας το σκορ στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. Το 2-0 ήρθε από τον Σανκαρέ στο 30'. Ο Ρόλε εκτέλεσε το φάουλ, βρίσκοντας στη μεγάλη περιοχή τον υψηλόσωμο στόπερ κι αυτός με κοντινή προβολή διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Το τελικό 3-0 ήρθε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Ο Αστέρας βγήκε στην αντεπίθεση με τον Γιαννιώτα και με κοντινό πλασέ έγραψε το 3-0.

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης):  Κοσίτσκι, Λούι, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Μουνάφο (89' Τίε Μπι), Ζησόπουλος, Μάσα, Ρόλε (65' Κουρμπέλης), Γιαννιώτας (80' Παντελιάδης), Μπαράλες

ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Ρατς, Τζαβέλλας, Βίτορ, Σκόνδρας (59' Παπαδόπουλος), Τζανδάρης (69' Kίτσιου), Μαντούρο, Γκολάσα (40' Μακ), Σαλπιγγίδης, Περέιρα, Αθανασιάδης

Τι λέγανε τότε τα πρωτοσέλιδα μετά από τον θρίαμβο; Ρίξτε μια ματιά.