winamp wmp real qt

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ: 16/4/2006 Νίκη-τίτλος στην Καλαμάτα

Σαν σήμερα, 16/4/2006 ο Αστέρας κέρδιζε στην Καλαμάτα το Μεσσηνιακό με 2-1 και σφράγιζε στην ουσία την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, ξεκινώντας το ταξίδι του για τα σαλόνια της Super League.

Λίβερπουλ - Ρόμα

Κυριακή των Βαΐων του 2006 και πάνω από 1500 φίλοι του Αστέρα βρέθηκαν στο γήπεδο του Μεσσηνιακού για να στηρίξουν τον Αστέρα, ο οποίος με νίκη σφράγιζε την κατάκτηση του τίτλου πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.

Ο Ροτζέριο άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 73’ ο Αραούζο για τους γηπεδούχους. Το χρυσό γκολ που έδωσε τη νίκη στον Αστέρα πέτυχε ο Χαμίντ Ράνεμ τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Το σφύριγμα της λήξης από το διαιτητή Κωνσταντίνου έδωσε το έναυσμα για τρελούς πανηγυρισμούς στον αγωνιστικό χώρο και στις κερκίδες.

Μεσσηνιακός: Κοψαχείλης, Ταβάρες, Κοντάκος, Κάππος (63’ Τζεμόπουλος), Μπεγέτης, Βασιλόπουλος (46’ Τριχιάς), Ανδεάδης, Δασκαλάκης (76’ Τσακογεώργος), Αργυρόπουλος, Δέδες, Αραούζο

Αστέρας: Συμεωνίδης, Καλογιαννίδης, Μασάρα, Λαζαρίδης, Ανδριαδάκης, Παπαδόπουλος, Παντελιάδης (80’ Αναστασάκος), Ροτζέριο (89’ Αντωνόπουλος), ντε Σόουζα, Πλατάκης (72’ Ράνεμ), Κλοκίδης