winamp wmp real qt

Ήττα με παράπονα για τον Πάνα Κανδήλας

Την τέταρτη του ήττα σε ισάριθμους αγώνες γνώρισε ο Πάνας Κανδήλας στην Τρίπολη από τον Πρωτέας με 62-68, έχοντας πολλά παράπονα από τους διαιτητές Ξηροκώστα και Παναγιωτακόπουλο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Ο Πάνας ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και κατάφερε να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος στο σκορ με 23-14, με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν και να κλείνουν την ψαλίδα της διαφοράς στο ημίχρονο (33-28)

Στη συνέχεια, το ματς έγινε ντέρμπι , με τον Πάνα να εκφράζει παράπονα για τη διαιτησία όσον αφορά στα πολλά φάουλ (35-21) , αλλά και στις δύο τεχνικές ποινές εις βάρος του, που οδήγησαν τους φιλοξενούμενους στη γραμμή των ελευθέρων βολών πολλές φορές.

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 33-28, 46-44, 62-68

Πάνας Κανδήλας: Προκόπος 20(5), Καλαντζής 9(1), Λάζαρης, Σταθόπουλος 13, Χριστακάκος, Τραχανάς 4, Κωνσταντόπουλος 2, Γεωργούσης 7, Σύρπας 3, Σάββας 4, Παναγιώτου

Πρωτέας: Μπόμπολης 8, Μασουρίδης, Σαραντόπουλος 16(2), Μωράκης, Κατσιαρίμπας 4, Ιωσηφίδης 10, Παυλόπουλος Κ. 9, Παυλόπουλος Χ., Σκοπέτος 4, Παθιάκης 11(1), Αλεξόπουλος 6.