Συνεχίζει ακάθεκτος ο Πολύβιος

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε η ομάδα του Πολυβίου, καθώς αυτή τη φορά επικράτησε με 63-51 του Ακάδημου Καλαμάτας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΗΣ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και στο πρώτο δεκάλεπτο πήρε διαφορά έξι πόντων. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα του Ακάδημου Καλαμάτας, ισορρόπησε το παιχνίδι με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 24-27.

Ωστόσο, ο Πολύβιος πάτησε... γκάζι στη συνέχεια και κατάφερε να φτάσει στην πολυπόθητη νίκη και να βρεθεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 24-27 , 40-39 , 63-51

ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Τσώνης , Νικητόπουλος ) : Ανδριόπουλος , Φραγγέας 12 , Τρυφωνόπουλος 14 (3) , Μπαλίωτης 2 , Ραυτογιάννης 5 , Βούλγαρης 15 , Λαζαρακόπουλος 3 , Σιαμπάνης 7 , Απέργης 5

ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Ροζακέας , Ψυχογιός ) : Ζύμπας 4 , Κυριακίδης , Αντωνόπουλος 1 , Μπόμπολης 2 , Κριμίλης 13  ,Διαμαντόπουλος 7 , Καραγγελής 14 (1) , Σπαντιδεάς 7 (1) , Μωράκης , Μασουρίλης 3 (1) .