Ήττα του Αρκαδικού από τον Ακάδημο

Την ήττα με σκορ 58-73 γνώρισε ο Αρκαδικός από τον Ακάδημο για την Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Πανιώνιος ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι νεαροί παίκτες του Παναγιώτη Γεωργακόπουλου κατάφεραν να αιφνιδιάσουν ους αντιπάλους τους και να προηγηθούν στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-9, όμως η έμπειρη ομάδα του Ακάδημου ανέβασε την απόδοσή της και με ένα επιμέρους σκορ 12-28 στο δεύτερο δεκάλεπτο πήγε στην ανάπαυλα με σκορ 30-37

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Αρκαδικός έβαλε και πάλι δύσκολα, όμως οι φιλοξενούμενοι, που αγωνίστηκαν χωρίς το Σκοπέτο κατάφεραν να ελέγξουν το ρυθμό του αγώνα και να φύγουν από την Τρίπολη με το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 18-9, 30-37, 48-54, 58-73

Διαιτητές: Αναστόπουλος, Ντάσης

Αρκαδικός: Νικολαΐδης, Γκέκας, Αλεξόπουλος 5 (1), Παππάς 11, Σωτηρόπουλος 13 (1), Καψιώτης 3, Τσιράκης 5 (1), Μικρός 19, Χαραλαμπόπουλος , Κουτσουμπός , Συρεγγέλας-Αθανασιάδης 2

Ακάδημος :Ζύμπας 6, Κυριακίδης , Αντωνόπουλος2, Μπόμπολης 6 (2), Κριμιλής 16, Μπούζας, Μωράκης 2, Καραγγελής 30, Σπαντιδέας 8 (1), Παπαδέας 3 (1), Μασουρίδης