Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Πολύβιο

Την ήττα με 59-57 γνώρισε ο Πολύβιος στο κλειστό της Σπάρτης από το Λακωνικό.

Πανιώνιος ΑΣΤΕΡΑΣ

Η ομάδα του Αργύρη Τσώνη ενώ προηγήθηκαν με διαφορά 5 πόντων στο ημίχρονο, όμως στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους σκορ 22-11 πήραν το προβάδισμα και παρά την προσπάθεια των παικτών του Πολύβιου, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 9-15, 23-28, 45-39, 59-57

Λακωνικός: Σαρηγιαννίδης, Κωνσταντίνου 19 (4), Ξανθάκος 6 (1), Προφύρης 1, Κάτσαρης 12, Κιουρτζόγλου 2, Αγγουράς 3, Λεφακίνης 2, Κόρο 12 (1)

Πολύβιος: Κωσταπαππάς 2, Ανδριόπουλος 5 (1), Φραγγέας 1, Τρυφωνόπουλος 11 (3), Μπαλιώτης, Ραυτόγιαννης, Βούλγαρης 10, Λαζαρακόπουλος 5, Σιαμπάνης 9 (1), Απέργης 14 (1), Παναγόπουλος