Ηττήθηκε ο Απόλλων από τον Ευκλή

Την 6η ήττα του γνώρισε ο Απόλλων Τρίπολης το βράδυ της Δευτέρας 27/11 από τον Ευκλή με 70-57 στο κλειστό γυμναστήριο της Τέντας.

ΑΣΤΕΡΑΣ Κέρκυρα

Η ομάδα της Τρίπολης ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι με τους Βερβαινιώτη και Σωτηρόπουλο να ευστοχούν σε 4 τρίποντα στην πρώτη περίοδο και να δίνουν προβάδισμα στην ομάδα τους με 6 πόντους (18-24).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι απάντησαν και με τους Φουρναράκο και Κλάπα να δίνουν λύσεις στην επίθεση σε συνδιασμό με την καλή ομαδική άμυνα έκλεισαν το ημίχρονο με +6 (37-31)

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ευκλής διατήρησε το προβάδισμα των 6 πόντων χτίζοντας πάνω σε αυτό και ο Απόλλωνας δεν μπόρεσε να διεκδικήσει την νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-24 (Α’), 37-31 (Β’), 49-41 (Γ’), 70-57 (Δ’).

ΕΥΚΛΗΣ ΣΠΟΚ (Στακιάς): Καράμπελας, Γαρίνης 4, Φουρναράκος 10(2), Αγγελόπουλο 6, Τσαφολιάς 2, Κινόβας 4, Μανωλάκης 13, Μεϊμετέας 10, Κλάπας 21(1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γεννιάς): Μουντζουρούλιας, Παπαχαρλάμπους 1, Κωττάκης 2, Σωτηρόπουλος 12(2), Μικρός 3, Κουρέτας 5(1), Αγγελόπουλος 13, Βερβαινιώτης 19(3), Κουτσουμπός 2.