Βρασιές - Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 2-0

Σημαντική νίκη που, μάλιστα, ήρθε στα τελευταία λεπτά πέτυχαν εντός έδρας οι Βρασιές επί του Αίαντα Παραλίας με σκορ 2-0. Η ομάδα του Αγίου Ανδρέα ήταν καλύτερη αλλά δυσκολευόταν να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία.

Στο 35′ σημειώθηκε η καλύτερη φάση για τις Βρασιές με σουτ του Ι. Αδάμη που απέκρουσε όμορφα ο Δρόσος, ενώ στη συνέχεια και οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο γκολ με τον Σπυρίδη.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις ως το 65′, με την αποβολή του Κραβαρίτη από τους φιλοξενούμενους, όταν και οι Βρασιές άρχισαν να πιέζουν περισσότερο και απείλησαν με κάποια σουτ των Παππά και Μπάρλα. Στο 75′, όμως, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πλησίασαν πολύ κοντά στο γκολ όταν, σε προσπάθεια να διώξει, ο Παρασκευάς έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι για να διώξει στη συνέχεια, πάνω στη γραμμή, ο Παππάς.

Στο 80′ οι Βρασιές κερδίζουν ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και ο Δημάκος με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ, ενώ λίγο αργότερα, στο 88′ ο Ι. Αδάμης χάνει μεγάλη ευκαιρία όταν ύστερα από πλασέ του η μπάλα φεύγει άουτ. Το 2-0, όμως, ήρθε στις καθυστερήσεις του ματς, ύστερα από ανατροπή μέσα στην περιοχή του Μαντέλου από τον Χ. Παπαδόπουλο (που είδε και την κόκκινη κάρτα) και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παππά που σφράγισε τη νίκη.

ΒΡΑΣΙΕΣ: Παπαδόπουλος, Καλατζής, Μαντέλος, Παππάς, Παρασκευάς, Κυριακίδης, Αδάμης Ι, Αδάμης Δ, Αγγελόπουλος (88′ Κορολόγος), Δημάκος, Δημάκης (56′ Μπάρλας).

ΑΙΑΣ: Δρόσος, Τσατίδης, Κυριακάτος, Κοράκης Λ, Παπαδόπουλος Χ, Χαραλαμπόπουλος, Κοράκης Ι (60′ Κάρολι) Ζαφειρίου (71′ Κομμιώτης), Τριανταφυλλίδης, Σπυρίδης (83′ Κουστγκίνης).