Επέστρεψε στις νίκες ο Αρκαδικός

Η ομάδα του Αρκαδικού επέστρεψε στις νίκες με τον καλύτερο τρόπο, καθώς επικράτησε του Σπαρτιατικού εκτός έδρας με 61-57 για την 14η αγωνιστική της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

ΠανιώνιοςΑΣΤΕΡΑΣ

Ο Αρκαδικός μπήκε αποφασισμένος για τη νίκη από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και επέβαλε τον ρυθμό του. Οι Αρκάδες στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο σκορ και να γυρίσουν στην Τρίπολη με το ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 18-7, 31-29, 43-40, 57-61.

Σπαρτιατικός: Βαρζακάκος, Σπανάκος 10, Τσιλιμίγκρας 11, Αθανασόπουλος 2, Μεντής 2, Καραγιάννης 13, Μανωλόπουλος 6 (2), Μπελσής, Γκλέκας 13.

Αρκαδικός: Γκέκας, Αλεξόπουλος 3 (1), Παππάς 17, Σωτηρόπουλος 23 (5), Καψιώτης, Τσιράκης, Μικρός 18 (2), Κουτσουμπός, Συρεγγέλας-Αθανασιάδης, Κουλουράς.