Κακός ο Αρκαδικός, έχασε εύκολα από την Καστοριά

Ουσιαστικά δεν μπήκαν ποτέ στον αγώνα οι παίκτες του Μάριου Δεσποτάκη και γνώρισαν φυσιολογικά την ήττα από την Καστοριά με το τιμητικό (όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση) 71-85.

Ελλάδα Αίγυπτος

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αρκαδικός, μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός ενώ από την δεύτερη περίοδο και έπειτα οι φιλοξενούμενοι έκαναν "πάρτι" και έφτασαν πολύ εύκολα στην νίκη.

Χαρακτηριστικό είναι το σερί 17-0 των φιλοξενούμενων από το 11-10 σε 11 -27 στα τέλη της πρώτης περιόδου μέχρι τα μέσα της δεύτερης όπου και ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.

Η διαφορά έφτασε μέχρι και στο +25 για την Καστοριά στο τέλος της τρίτης περιόδου (44-69) ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στους 14 για το τελικό 71-85.

Τα δεκάλεπτα: 11-17, 28-47, 44-69, 71-85.

Αρκαδικός: Μπιζούκας, Βλάχος 4, Σίνης 3, Μούκας 3, Προδρόμου 18, Μαραγκάκης, Τζάιδας 14, Πελτιέρ 10, Γαρμπής 7, Αποστολίδης, Τζουγκαράκης 13.

Καστοριά: Κυριακόπουλος 17, Μπρόζος 2, Δαραβίγκας, Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 12, Ναούμης 13, Κακλαμάνος 14, Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 6, Χαρισμίδης 6, Μπένας, Λύμπαρης 5.