Ηττήθηκε φυσιολογικά από το Περιστερί ο Αρκαδικός

Μια φυσιολογική ήττα με 67-90 γνώρισε ο Αρκαδικός από το Περιστέρι και πλέον στρέφει την προσοχή του στο ερχόμενο εντός έδρας αγώνα απέναντι στον Ερμή Αγιάς.

Πανιώνιος ΑΣΤΕΡΑΣ

Η αποστολή ήταν δύσκολη εκ προοιμίου για τον Αρκαδικό που είχε να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο και αήτητο της βαθμολογίας.

Με το καλημέρα, οι Περιστεριώτες έδειξαν ποιος είναι το αφεντικό στο παιχνίδι και με 5 τρίποντα στα πρώτα 5 λεπτά έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη.

Ο Αρκαδικός, προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ όμως η ευστοχία των παικτών του Καραγιάννη το έκανε να μοιάζει αδύνατο.

Η ομάδα της Τρίπολης κέρδισε την δεύτερη περίοδο με 22-18 χάρη στους Πελτιέρ και Προδρόμου ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η διαφορά έπεσε μέχρι και το -9.

Σε εκείνο το σημείο όμως οι Περιστεριώτες ξύπνησαν και με καταιγισμό τριπόντως έφτασαν ξανά στο +20.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αρκαδικός μπήκε ζεστός με 3/3 τρίποντα αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν το χρέος τους κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη σχετικά εύκολα.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 67-90

Τα δεκάλεπτα: 15-31, 37-49, 53-77, 67-90

Διαιτητές: Παναγιώτου-Διαμαντής-Τσακαλογιάννης

Αρκαδικός (Δεσποτάκης): Μπιζούκας 3 (1), Βλάχος, Λυμπερέας 2, Σίνης, Μούκας 8 (2), Προδρόμου 12, Μαραγκάκης 7(1), Τζαϊδάς 1, Πέλτιερ 19(2), Γαρμπής 5, Αποστολίδης 2, Τζουγκαράκης 8.

ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Κλαρκ 16 (4), Παππάς 1, Μιλόσεβιτς 2, Μαγκουνής 9 (3), Πολυτάρχου 19 (5), Αγγέλου, Μάντζαρης 23 (7), Σκορδίλης 14, Σιγκούνας, Σίμτσακ 3, Δημητριάδης, Κωνσταντακόπουλος 3.