ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE
winamp wmp real qt

Ηττήθηκαν στο φινάλε οι Δρομείς

Οι Δρομείς Τρίπολης, παρουσίασαν ένα ανταγωνιστικό πρόσωπο απέναντι στον ΚΑΟ Κορίνθου, εκτός έδρας αλλά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα στο φινάλε με σκορ 71-58.

 

ΛΑΜΙΑΑΣΤΕΡΑΣ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Γλαύκος-Κορωπί 75-69
Ακράτα-Ερμιόνη 69-68
Χαλάνδρι-ΝΕΟΛ 65-80
ΚΑΟ Κορίνθου-ΣΔΥ Τρίπολης 71-58
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 89-76
Ηλυσιακός-Άρης Ν. 90-73
Αχαγιά 82-Παναχαϊκή 64-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 90-73
Τα δεκάλεπτα: 26-18, 44-36, 57-61, 90-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Τούσης
Ηλυσιακός ΑΟ (Λιτόπουλος-Καυκής): Γραμματίκας 10 (3), Κελαϊδής 27 (4), Φώτσης 18 2), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 3 (1), Πλευράκης 7 (2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 1, Μπάζιος 7, Ετζιάκα 15, Παντζούρης 2.
Άρης Νίκαιας (Καράμπελας-Αλτσαντζής): Σκάνδαλος 12, Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκης 20 (2), Πρίτσος 8 (1), Κόλλιας 7, Χατζόγλου 6 (2), Λαζαρίδης 18 (3), Πεταλάς 2, Βλαμης.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΝΕΟΛ 65-80
Διαιτητές: Κοντίλης-Αντωνίου 
Τα δεκαλεπτα: 14-13, 13-27, 21-28, 17-12
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης-Αναγνώστου): Κονδύλης 16(3), Γιαννόπουλος, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 6 (1), Αυδής 3, Δημητριάδης 4, Μωραιτης 21 (3), Μορφονιός 5 (1), Αμπελάς 5, Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 3 (1), Βαρσάμος.
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ (Τζουγανάτος-Χαιδας): Αντωνάτος Γ 12, Ιωάννου 8(1), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος Η, Πολίτης 21 (3), Συνοδινός, Θεοδωράκος 10 (2), Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος, Τρυφωνόπουλος 14.

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 75-69
Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 37-37, 57-54, 75-69
ΑΟ Γλαύκος (Φεραίος, Πολίτης): Αναστασόπουλος 16, Τριπολίδης, Κουκουλομάτης 5 (1), Σπύρου, Θανόπουλος 18 (3), Παπαβασιλόπουλος 23, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 10, Χατζηκάλφας 1, Γαλάνης, Δημάκος 2.
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 20, Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 7 (1), Κεχρής, Μερκεβίτσιους 10, Γκιόκας, Παπαδάκης, Αργυρόπουλος, Κλασιδης 8 (2), Κουτουφάς 17 (1), Σταμάτης 7.

ΑΧΑΓΙΑ ΄82- ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 64-68
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 30-37, 48-54, 64-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κωστής
Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Μπουρδάνος 10 (2), Σερέτης 17 (1), Ταρνάρης 4, Κωνσταντινόπουλος 2, Καλογιάννης 2, Λυμπέρης 8 (1), Φραντζής 9 (2), Χριστοδουλόπουλος 2.
Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Γατσούλης 2, Νικολάου 24 (1), Τσουλέας 2, παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 22 (2), Καραγιάννης 2.

ΚΑΟΚ-ΔΡΟΜΕΙΣ 71-58
Τα δεκαλεπτα: 16-18, 33-27, 50-45, 71-58
Διαιτητές:  Κοτσίρης-Γαραντζιώτης 
ΚΑΟΚ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 4, Μακρής 4, Δανίκας, Αναγνωστάκης 16, Ντορμπάρης, Τζαϊδάς 3, Περρώτης 11, Μήτσου 2, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 11(1), Αυγενικός 12(2), Λάκοβ 2.
Δρομείς (Μπαλής – Αλικάκος): Χατζόπουλος 7, Αγγουράς 8, Καλούλι 11(2), Παππάς, Νταγιάντης 5(1), Μικρός, Σινανάι 11 (3), Μπουρής 9(3), Μπαλής 7, Καρλής.

A.E.NEAΣ KHΦIΣIAΣ-AOΠ ΦAΛHPOY 89-76
Τα δεκαλεπτα: 17-19, 23-15, 25-18, 24-24
Διαιτητές: Κοτσώνης-Ναστούλης
A.E.N.K. (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δουβλής 17(2), Μοσχοβίτης  21(3), Μακρυγιάννης 2, Οικομόμου 26, Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 16, Μιχαλάκης 4(1), Φασιανός 3(1), Γουνης, Μαντζάκος.
AOΠΦ (Παπαδάτος, Καμαριωτης): Βαϊδάκης 12(2), Μαυροειδής 5(1), Βαλιώτης 3(1), Γραμματικός 10(1), Τσορμπατσιόγλου 2, Βούζας 4, Καψαρίδης 9(1), Σαρλάνης, Σολωμός 18, Αγγελόπουλος 6, Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 7.

ΑΚΡΑΤΑ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 69-68
Τα δεκαλεπτα: 15-18, 17-14, 18-15, 19-21
Διαιτητές: Αγγελής-Ντάσης
Ακράτα (Βαρβιτσιώτης-Ζιζίλας): Μουρατίδης 19 (4), Κατωπόδης 17, Πολυδέρας 3, Κωστας 4, Δορλής 5, Γιαννούλης 9, Βασιλάτος 3 (1), Γιόβας 8 (1), Κυρίτσης 1.
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Σαρικάς 19 (2), Ευστρατίου 8 (2), Αγγελής 13 (3), Χάσα 6, Γκολέμης 6 (2), Πουλης Α, Προσίλης  5 (1), Κατσαβελας 3 (1), Κορίζης 6, Πουλης Ι. 2.

Η βαθμολογία:

1. Ηλυσιακός 26 (12-2) 14
2.  ΑΟ. Π. Φάληρο 25 (11-3) 14
—————————
3.  Νέο Ληξούριο 24 (11-2) 13 * 
4.  ΚΑΟ Κορίνθου 24 (10-4) 14
5.  Άρης Νίκαιας 22 (8-6) 14
6. Αχαγιά ’82 22 (8-6) 14
7. ΑΕΝΚ 21 (7-7) 14
8.  Κορωπί 21 (7-7) 14
9.  Παναχαϊκή 21 (7-7) 14
———————————
10. Γλαύκος 20 (7-6) 13*
———————————
11. Ακράτα 17 (3-11) 14
12. Τρίπολη 16 (2-12) 14
13.  Χαλάνδρι 16 (2-12) 14
14. ΑΟ Ερμιόνης 16 (2-12) 14

* Έχουν ένα ματς λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2):

Κορωπί-Ακράτα
Ερμιονίδα-Χαλάνδρι
ΝΕΟΛ-ΚΑΟΚ
Τριπολη-ΑΕΝΚ
ΑΟΠΦ-Ηλυσιακός
Αρης Νίκαιας-Αχαγιά 82
Παναχαϊκή-Γλαύκος

 

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ A2

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 30 29 0 1 59
2 ΧΟΛΑΡΓΟΣ 30 25 0 5 55
3 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 30 23 0 7 53
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 30 20 0 10 50
5 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 30 17 0 13 47
6 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 30 16 0 14 46
7 ΚΑΣΤΟΡΙΆΣ ΑΣ 30 15 0 15 45
8 ΑΜΥΝΤΑΣ 30 15 0 15 45
9 ΨΥΧΙΚΟ 30 14 0 16 44
10 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΣ 30 14 0 16 44
11 ΕΡΜΉΣ ΑΓΊΑΣ ΛΑΡ. 30 15 0 15 44
12 ΠΑΠΑΓΟΥ 30 11 0 19 41
13 ΜΑΡΟΥΣΙ 30 11 0 19 41
14 ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 30 7 0 23 37
15 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 30 5 0 25 35
16 ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 30 3 0 27 33

Ροη Ειδησεων