winamp wmp real qt

Ξεκίνησε με νίκη ο Αρκαδικός

Σε ένα συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στο φινάλε , ο Αρκαδικός κέρδισε τον Άρη Σκάλας και ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή, με τον Αρκαδικό να έχει μεν τον έλεγχο αλλά τον Άρη Σκάλας των αρκετών απουσιών να χτυπάει το παιχνίδι.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τον Αρκαδικό να είναι μπροστά με 36-31, τους φιλοξενούμενους όμως να καταφέρνουν στην τρίτη περίοδο να πάρουν κεφάλι με 3 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο, ο Αρκαδικός ξεκίνησε με ένα 9-0, πήρε κεφάλι και δεν κοίταξε ποτέ πίσω του για να φτάσει στο τελικό 63-57.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 36-31, 46-49, 63-57

Αρκαδικός: Χαραλαμπόπουλος, Γκέκας 9, Αλεξόπουλος 20(2), Τερζής, Σωτηρόπουλος 7, Καψιώτης 7(1), Τσιράκης 4, Βερβαινιώτης 4, Ρεκουνιώτης, Κουτσουμπός 2, Συρεγγέλας-Αθανασιάδης 10(2), Μάνδρος.

Άρης Σκάλας: Λιναρδάκος, Ποντικογιάννης 10(2), Χιώτης, Παπαδάκης 13, Κούτουλας, Δρίβας 1, Γιούρος 13, Σπύρου 10(2), Χρυσοσπάθης 2, Σουφλερός 8.