Αρκαδια 93.8 απο τους συντακτες του arcadia938.gr

Στις Βρυξέλλες ο Χρήστος Λαμπρόπουλος (pics)

O Αναπληρωτής Περιφερειάρχη με ευθύνη τα αντικείμενα Συντονισμού-Οικονομικών-Προγραμματισμού, Χρήστος Λαμπρόπουλος, συμμετείχε στο 9ο Συνέδριο Δίκαιης Μετάβασης που πραγματοποιήθηκε στις Βρυξέλλες, το διήμερο 16-17 Απριλίου.

Ακαδημιες

Διαμαντάκος: "Δεν ήμασταν καλοί αμυντικά"

Ο Γιάννης Διαμαντάκος εξέφρασε τη δυσαρέσκεια του για την ήττα της ομάδας του, από τον Αμύντα, τονίζοντας πως το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο κόουτς των κυανόλευκων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣ Γιάννινα

"Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες αλλά δεν παύει να είναι μία ήττα. Μία ήττα που μας δημιουργεί περεταίρω προβλήματα. Καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο θα μπορούσα να πω ότι ήμασταν κακοί στην άμυνα μας. Ο Αμύντας βεβαίως έβαλε σχεδόν τους μισούς πόντους 39 αν δεν κάνω λάθος από τρίποντα. Εμείς δεν είχαμε τις γνωστές επιδόσεις μας στην άμυνα και αυτό επηρέασε την εξέλιξη του αγώνα.

Είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία στην κανονική διάρκεια να κερδίσουμε όμως αυτό δεν συνέβη και ενώ στην παράταση ξεκινήσαμε καλά όπως κάναμε και στην  κανονική διάρκεια του παιχνιδιού δυστυχώς δεν καταφέραμε να διατηρήσουμε το προβάδισμα και έτσι ήρθε η ήττα στις λεπτομέρειες".